011-32190003 سامانه رزرواسیون اقامتگاه های بوم گردی
خانه جست و جو چت آنلاین منو

معرفی و رزرو اقامتگاه

اقامتگاه محلی سفار قشم

(تعداد بازدید: 3189) هرمزگان , قشم , لافت
رزرو اقامتگاه 65000 تومان  به ازای هر نفر

اقامتگاه محلی سفار واقع در روستای تاریخی لافت جزیره قشم در فاصله 50 متری از دریای خلیج فارس واقع شده است. به کارگیری بادگیرهای فراوان در ساخت خانه‌ها و قرار گرفتن  قلعه تاریخی نادری و چاه‌های تلا در روستای بافت از مشخصه‌های بارز این روستای تاریخی به شمار می‌آید.

اقامتگاه محلی سفار با زیر بنای 90 متر مربع با معماری الهام گرفته از معماری سابات(سایه و باد) و از مصالح سنگ گچ، سنگ، چوب و گِل برای ساخت آن استفاده شده است. این اقامتگاه دارای 2 اتاق 24 متری و یک اتاق بادگیر 12 متری با گنجایش استاندارد 40 نفر می‌باشد. بدلیل فاصله اندک قلعه تاریخی نادری و چاه‌های تلا با خانه محلی سفار، این خانه روستایی میزبان مسافران زیادی می‌باشد که جزیره قشم را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اند.


اگر قصد رزرو اقامتگاه را دارید حتما اینجا را مطالعه بفرمایید
درخواست رایگان رزرو
تضمین بهترین قیمت
رزرو آنلاین اقامتگاه
در حال بررسی اطلاعات...

رزرو اقامتگاه محلی سفار قشم

+ -

خدمات

  به ازای هر نفر 65000 تومان
توضیحاتی وجود ندارد.
  به ازای هر نفر 119000 تومان
توضیحاتی وجود ندارد.
مبلغ قابل پرداخت

شماره جهت رزرو اقامتگاه محلی سفار قشم
09112077375
اطلاعات تکمیلی اقامتگاه

مشخصات

اقامتگاه محلی سفار در زمینی به مساحت 3000 متر و زیر بنای 90 مترمربعی در بافت قدیمی لافت، بنا شده که طراحی بنای آن از نوع معماری سابات(سایه و باد) استفاده شده است. معماری سابات بگونه‌ایی است که سایه و باد را برای آسایش مردمان مناطق گرمسیری به ارمغان می آورد. مصالح بکار برده شده در این خانه سنتی از مصالح بوم آورد شده نظیر سنگ گچ، سنگ کوه لافت، چوب و گل می‌باشد. این خانه محلی دارای 2 اتاق 24 متر مربعی و یک اتاق بادگیر 12 مترمربعی جهت میزبانی از گردشگران می‌باشد که اتاق بادگیر در فصل زمستان به دلیل هدایت باد به داخل اتاق قابل استفاده نمی‌باشد.

نمای حیاط اقامتگاه محلی سفار

در این خانه محلی یک آشپزخانه برای استفاده گردشگران بنا شده تا مسافران بتوانند در صورت تمایل غذای خود را به سلیقه خود طبخ نمایند البته گردشگران در صورت تمایل نیز می توانند با هماهنگی قبلی از غذاهای محلی و متنوع مردم قشم که دزر آشپزخانه اقامتگاه به دست آشپز محلی طبخ می شود استفاده کنند و لذت طعم غذاهای جنوب را تست کنند. در حیاط اقامتگاه یک حمام و سرویس بهداشتی بصورت جدا از هم قرار دارد.

نمای داخلی از اقامتگاه محلی سفار قشم

وضعیت جغرافیایی و آب و هوا

روستای لافت با قدمتی نزدیک به 3000 سال در قسمت شمالی جزیره قشم قرار دارد. این روستا از نظر مهماری به دو قسمت قدیمی و مدرن تقسیم می‌شود که اقامتگاه محلی سفار در بافت قدیمی این روستا واقع شده است که در بافت قدیم آن آنچه از همه بیشتر نظر شما رو جلب می کند، خانه های متراکم و بادگیرهای کوچک و بزرگی هستند که بر شکوه لافت افزوده‌ست.

بادگیرها در بافت قدیمی روستای لافت قشم

قشم در منطقه گرم و مرطوب کشورمان واقع شده است و به همین دلیل بهترین زمان سفر به این جزیره فصل‌های پاییز و زمستان می‌باشد.

 

امکانات

-    پارکینگ: اقامتگاه دارای پارکینگ اختصاصی نمی‌باشد و مسافران همانند ساکنین روستا ماشین خود را در کوچه‌های منتهی به اقامتگاه پارک می‌کنند

-    تلویزیون: اقامتگاه محلی دارای تلویزیون نمی‌باشد.

-    آنتن دهی: همراه اول و ایرانسل در محدوده روستای لافت دارای آنتن دهی مناسبی می‌باشند.

-    اینترنت: اقامتگاه دارای اینترنت وای فای رایگان نمی‌باشد ولی شما می‌توانید از طریق اینترنت همراه اپراتورهای ایرانسل و همراه اول با سرعت مناسبی به اینترنت متصل شوید.

-    آشپزخانه: اقامتگاه دارای یک آشپزخانه می‌باشد که بنا به تمایل مسافران برای طبخ غذا قابل استفاده است.

-    سرمایش و گرمایش: سرمایش اقامتگاه از طریق کولر‌های برقی تامین می‌شود و به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه نیازی به سیستم گرمایشی حس نمی‌شود.

-    پذیرایی رایگان: در خانه محلی سفار از مهمانان با چای و شربت بصورت رایگان پذیراییموارد مشابهمحدوده اقامتگاه در نقشه

نزدیک ترین مکان ها به این اقامتگاه


دیدگاه کاربران

دیدگاه کاربران
دیدگاهی ثبت نشده است

نظری ثبت نشده است.
ارسال نظر و امتیاز

ثبت نظر

با ثبت نظر خود، به مسافران آتی این اقامتگاه جهت ارزیابی کمک کنید