درباره ما


به واسطه زندگی مدرن و شهری امروزی بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی اقامت در طبیعت، خانه روستایی و منازل شخصی را برای تجربه حس فضای صمیمی ترجیح می‌دهند. با توجه به قدمت فرهنگی و جغرافیای وسیع کشور عزیزمان ایران، این رویکرد جدید گردشگران، صنعت گردشگری ایران را متحول کرده و فرصت های مناسبی را در پیش روی فعالان حوزه گردشگری محیا کرده است.

یکی از بزرگترین مزایای اقامت در خانه‌های محلی، آشنایی گردشگران با سبک زندگی روستایی، آداب و رسوم، غذاهای ارگانیک بومی می‌باشد که چنین تجربیات نابی در یک هتل استاندارد فراهم نمی‌گردد.

این رویکرد جدید که در قالب اقامتگاه‌های بوم گردی در کشورمان رو به گسترش است. می‌تواند با پایبندی گردشگران به هنجارهای جامعه میزبان به عنوان یک تجربه موفق، راهگشای اقتصادی جوامع محلی شود.

هدف ما فراهم آوردن بستری امن، مطمئن و کارآمد برای برقراری ارتباط دوطرفه میان گردشگران و عرضه کنندگان خدمات گردشگری می‌باشد. در این راستا سعی داریم گردشگر بتواند مکان و امکانات مناسب را با سلیقه، بودجه و علاقه خود به سرعت در سامانه جامع ایران بوم گردی یافته و با اطمینان خاطر بصورت آنلاین رزرو کند و در سفر آنچه رو که از اقامت و امکانات رزرو شده انتظار داشت، بهره مند گردد.

شروع داستان ایران بوم گردی

این روز ها هرچی بیشتر به حال خودمون نگاه می کنیم حس درک نکردن یا اصلا ندیدن خیلی از زیبایی های زندگی شدیدتر اذیتمون میکنه؛ مثل کوه، جنگل، دریا، کویر، یا خیلی چیزهای دیگه که اطرافمون یا دوتا شهر اونور ترن و الان دارن از پس ذهنمون رد میشن و فقط حسرت دیدنشونه که تو دلمون مونده.

دقت کردین که دیگه نون تو خونه هامون مثل قبل پخته نمیشه، دیگه جای خروس و حیوونای دیگه صدای بوق ماشین، صدای خونه سازی همسایه و چیزایی مثل اینا دارن بیدارمون میکنن، یا شما هم مثل خیلی های دیگه اینقدر درگیر مشغله‌هاتونین که حتی فرصت فکر کردن به چیزی غیر از کار رو ندارین؟ خوبه ما بهتون بگیم اگه واقعا با خوندن اینا دلتون چند روزی رو تو یه جای دنج با این شرایط خواست، هنوزم هست جاهایی که زندگی روزمرش با حفظ فرهنگ و سنت بومی جریان داره، یا یه همچین شرایطی رو برا کسایی مثل ما فراهم کردن که چند روزی از غم و غصه های شهریمون دور باشیم.

میشه گفت تنها جایی که هنوز مونده تا بتونیم این شرایط رو دوباره حس کنیم، روستا باشه. روستاهایی که متاسفانه کم کم دارن از رونق میفتن، مردمش دارن خونه هاشونو میذارن و میرن شهر که باعث میشه تمام اون آداب و رسوم، فرهنگ و طبیعت بکر همشون کم کم از یادها بره، چیزایی که یجورای از ارزش های کشورمون به شمار میان، همین هم دلیل شد تصمیم بگیریم تا مناظر بکر طبیعی رو همراه با فرهنگ مردم بومی سرزمینمون، از شمال گرفته تا جنوب، از شرق گرفته تا غرب به تماشا بذاریم و با همدیگه بتونیم بیشتر و بهتر به ایرانمون عشق بورزیم و یه جورایی کاری کنیم که الویتمون برای سفرهامون لذت بردن از مناطق بکر وطمنمون باشه...

ایران بومگردی اینجاس تا نه تنها کمکی باشه برای پیدا کردن جاهای بکر و دنج برای یه سفر دل انگیز، بلکه پل ارتباطی ای باشه بین شما و کسایی که میخوان تو سفر ها بهتون خدمات رسانی کنن، تا هرچی تو این سفرها نیاز دارید از جمله نقشه راه، جاذبه های دیدنی، غذا های خوشمزه محلی، کمپ و اقامت رو براتون آماده کنه تا شما با خیال راحت بتونین از سفر های این چنینی لذت ببرین.

 

حسین اسحاقی
مدیر عامل

مرتضی حقانی
مدیر بازاریابی و فروش

احسان حقانی
مدیر نرم افزار

زهره طیبی
طراح گرافیک


وب سایت ایران بوم گردی، پایگاه اطلاع رسانی و رزرواسیون اقامتگاه های بوم گردی، خانه های روستایی متعلق به شرکت بوم سامانه گردشگری باتیس می باشد.