سوالات متداول

اگر در خواست رزرو رد شود؟
 • ممکن است بنا به دلایلی درخواست رزرو رد شود عمده دلیل این موضوع پر بودن اقامتگاه در تاریخ مورد نظر می باشد و یا ممکن است ظرفیت یا آمادگی پذیرش تعداد مورد نظر شما از طرف مالک اقامتگاه فراهم نباشد. همچنین در مواقعی ممکن است اقامتگاه در حال تعمییر یا رفع خرابی باشد.تمام موارد قبل از این که شما وجهی را پرداخت کنید بررسی خواهد شدو در صورت فراهم بودن امکان رزرو برای شما نیاز است تا اقدام به پرداخت فاکتور نمایید.
زمان پاسخگویی به تایید یا رد درخواست رزرو چه قدر است؟
 • غالبا بسته به زمان پاسخگویی اقامتگاه دارد چرا که ایران بوم گردی 24 ساعته اقدام به پیگیری درخواست رزرو شما می نماید با این حال این بازه معمولا از 5 دقیقه تا 2 ساعت در طول روز متغییر است
آیا می شود رزرو تایید شده را کنسل کرد؟
 • تمامی رزرو ها تا قبل از قطعی شدن بدون هیچ مشکلی قابل کنسل شدن است اما بعد از قطعی شدن تابع قوانین کنسلی ایران بوم گردی می باشد.
پرداخت هزینه به چه صورت است؟
 • درخواست رزرو و بررسی فراهم بودن امکان رزرو در سامانه ایران بو گردی بدون اخذ وجهی صورت می پذیرد و تنها برای قطعی کردن و امکان دریافت سرویس پس از بررسی فراهم بودن امکان رزرو نیاز به پرداخت وجه به صورت آنلاین از درگاه های موجود در سایت است.
آیا امکان تغییر زمان حضور در اقامتگاه یا تعداد نفرات پس از قطعی شدن رزرو امکان پذیر است؟
 • بسته به شرایط و امکانات اقامتگاه و در صورت قبول این موضوع توسط اقامتگاه امکان پذیر است.
در صورت پیش آمدن سوال با چه کسی می توانم تماس بگیرم؟
 • با شماره های پشتیبانی موجود در بخش ارتباط با ما و یا پشتیبانی آنلاین می توانید ارتباط بگیرید.
قیمت مربوط به کودکان چگونه است؟
 • تابع قوانین اقامتگاه مورد نظر می باشد که معمولا در توضیحات مربوط به رزرو نوشته شده است با این حال اگر شرایط خاصی دارید می توانید با پشتیبانی مطرح فرمایید.
اگر مجبور به کنسل کردن رزرو شوم، آیا باید هزینه‌ای پرداخت کنم؟
 • در مواردی نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد و هزینه پرداختی توسط شما به طور کامل بازگشت داده می شود اما برای بررسی دقیق تر این موضوع به صفحه قوانین کنسلی مراجعه فرمایید.
اگر دیر به اقامتگاه رسیدم یا رزرو خود را از دست دادم هزینه یک شب اقامت از من کسر خواهد شد یا خیر؟
چگونه می توانم رزرو خود را پیگیری کنم؟
 • .در بخش پیگیری رزرو موجود در سایت به وسیله شماره فاکتور می توانید وضعیت درخواست رزرو خود را بررسی کنید
برای ورود به اقامتگاه چه مدارکی لازم است؟
 • در صورتی که خانم و آقا اتاق مشترکی درخواست کنند تابع قوانین اداره اماکن می باشد که ارائه مدرکی مبنی بر محرمیت به اقامتگاه نیاز است(شناسنامه یاعقدنامه یا صیغه نامه و...).
واچر چیست؟
 • برگه ای است (یا تصویر) که نشان دهنده خدمات قابل دریافت توسط شما می باشد .واچر به معنی این است که شما با داشتن آن باید در تاریخ مشخص شده اقامتگاه و یا هر مجموعه گردشگری دیگری بدون مشکل به شما سرویس دهد.
رزرو آنلاین اقامتگاه به چه صورت است؟
 • شما می توانید با جست و جو در سایت اقامتگاه یا خدمت گرشگری مورد نظر خود را پیدا کرده و خدماتی که نیاز دارید در تاریخ مورد نظر خود رزرو نمایید. در مرحله اول در خواست رزرو شما توسط کارشناسان ایران بوم گردی پردازش شده و امکان یا عدم امکان ارائه سرویس از طریق پیامک به شما اطلاع داده می شود در صورتی که امکان ارائه سرویس وجود داشت پیامکی مبنی بر این که فاکتور شما در وضعیت انتظار تسویه قرار گرفت همراه با لینک پرداخت برای شما ارسال خواهد شد با دریافت این پیامک شما جهت قطعی شدن رزرو خود اقدام به تسویه فاکتور می نمایید(در صورت عدم تسویه و یا تاخیر در اقدام به آن ممکن است رزرو به فرد دیگری داده شود) بعد از پرداخت وضعیت رزرو شما قطعی و مکان مورد نظر در تاریخ تعیین شده برای شما ذخیره می گردد.