سوالات متداول

1. اگر در خواست رزرو رد شود؟
 • بلافاصله پس از اینکه میزبان درخواست رزرو را رد کند بصورت سیستمی یک پیامک برای اطلاع شما به گوشیتان ارسال می شود و شما می توانید برای اقامتگاه دیگری، درخواست رایگان دھید و این نکته را مورد توجه قرار دھید که شما می توانید حداکثر تا 2 درخواست بصورت ھمزمان ثبت نمایید.
2. زمان پاسخگویی به تایید یا رد درخواست رزرو چه قدر است؟
 • هزمان پاسخگویی غالبا بسته به سرعت پاسخگویی میزبان دارد. ایران بوم گردی در ساعات کاری با پیگیری مجدانه سعی می کند به رزروھا در سریعترین زمان ممکن پاسخ دھد که معمولا از 2 تا 30 دقیقه می باشد. با پایان یافتن ساعات کاری شرکت(انتھای ھمه صفحات سایت ، ساعات فعالیت شرکت مشخص شده است)، معمولا رزروھا در بازه زمانی بیشتری پردازش می شوند و احتمال دارد پاسخگویی به رزروھا به سیکل صبح روز بعد منتقل شود.
3. تایید یا رد درخواست رزرو، توسط میزبان چقدر طول می کشد؟
 • با توجه به سرعت پاسخگویی میزبان ھا به درخواست رزرو، بصورت میانگین کمتر از 30 دقیقه به درخواست ھا پاسخ داده می شود. حداکثر مھلت پاسخگویی میزبان 2 ساعت است که در ساعات شب امکان دارد مھلت پاسخگویی تا صبح روز بعد تمدید گردد.
4. آیا می شود رزرو تایید شده را کنسل کرد؟
 • تمامی رزرو ها تا قبل از قطعی شدن بدون هیچ مشکلی قابل کنسل شدن است اما بعد از قطعی شدن تابع قوانین کنسلی ایران بوم گردی می باشد.
5. پرداخت هزینه به چه صورت است؟
 • درخواست رزرو و بررسی فراهم بودن امکان رزرو در سامانه ایران بو گردی بدون اخذ وجهی صورت می پذیرد و تنها برای قطعی کردن و امکان دریافت سرویس پس از بررسی فراهم بودن امکان رزرو نیاز به پرداخت وجه به صورت آنلاین از درگاه های موجود در سایت است.
6. آیا امکان تغییر زمان حضور در اقامتگاه یا تعداد نفرات پس از قطعی شدن رزرو امکان پذیر است؟
 • بسته به شرایط و امکانات اقامتگاه و در صورت قبول این موضوع توسط اقامتگاه امکان پذیر است.
7. در صورت پیش آمدن سوال با چه کسی می توانم تماس بگیرم؟
 • گردشگران می توانند با کارشناسان ایران بوم گردی در ساعات کاری از طریق بخش ارتباط با ما، ارتباط برقرار کنند تا با مشاوره رایگان، سفری به یاد ماندنی را تجربه کنند.
8. قیمت پذیرش کودکان چگونه محاسبه می شود؟
 • معمولا اقامتگاه ھا قوانین متفاوتی برای پذیرش خردسال دارند که در قسمت نکات مربوط به رزرو ھر اقامتگاه قید شده می باشد با این حال اگر شرایط خاصی در سفر مد نظر دارید می تونید با پشتیبانی ایران بوم گردی در میان بگذارید.
9. اگر مجبور به کنسل کردن رزرو شوم، آیا باید هزینه‌ای پرداخت کنم؟
 • در مواردی نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد و هزینه پرداختی توسط شما به طور کامل بازگشت داده می شود اما برای بررسی دقیق تر این موضوع به صفحه قوانین کنسلی مراجعه فرمایید.
10. چگونه می توانم رزرو خود را پیگیری کنم؟
 • از 2 طریق می توانید رزرو خود را پیگیری کنید:
  1 -در بخش پیگیری رزرو سایت و با استفاده از شماره فاکتور می توانید وضعیت درخواست رزرو خود را بررسی بفرمایید.
  2 -در بخش ارتباط با ما سایت، در ساعات کاری با شماره ثابت شرکت تماس برقرار کنید تا کارشناسان ایران بوم گردی به سوالات پیش آمده در مورد رزرو پاسخگو باشند.
11. واچر چیست؟
 • برگه ای است (یا تصویر) که نشان دهنده خدمات قابل دریافت توسط شما می باشد .واچر به معنی این است که شما با داشتن آن باید در تاریخ مشخص شده اقامتگاه و یا هر مجموعه گردشگری دیگری بدون مشکل به شما سرویس دهد.
12. رزرو آنلاین اقامتگاه به چه صورت است؟
 • شما می توانید با جست و جو در سایت اقامتگاه یا خدمت گرشگری مورد نظر خود را پیدا کرده و خدماتی که نیاز دارید در تاریخ مورد نظر خود رزرو نمایید. در مرحله اول در خواست رزرو شما توسط کارشناسان ایران بوم گردی پردازش شده و امکان یا عدم امکان ارائه سرویس از طریق پیامک به شما اطلاع داده می شود در صورتی که امکان ارائه سرویس وجود داشت پیامکی مبنی بر این که فاکتور شما در وضعیت انتظار تسویه قرار گرفت همراه با لینک پرداخت برای شما ارسال خواهد شد با دریافت این پیامک شما جهت قطعی شدن رزرو خود اقدام به تسویه فاکتور می نمایید(در صورت عدم تسویه و یا تاخیر در اقدام به آن ممکن است رزرو به فرد دیگری داده شود) بعد از پرداخت وضعیت رزرو شما قطعی و مکان مورد نظر در تاریخ تعیین شده برای شما ذخیره می گردد.
13. چطور می تونم شماره تماس و لوکیشن دقیق مالک اقامتگاه را داشته باشم؟
 • آدرس دقیق، لوکیشن و شماره مسئول اقامتگاه، بلافاصله پس از قطعی شدن رزرو بصورت خودکار برای شما پیامک خواھد شد تا شما با خیالی آسوده از سفر خود لذت ببرید.
14. اگر بعد از ساعت 2 بعدازظھر به اقامتگاه برسم میشه بدون مشکل واحد اقامتی را تحویل بگیرم؟
 • اینکه ساعت ورود به اکثر اقامتگاه ھا ساعت 2 بعدازظھر می باشد به این معنی است که گردشگر از ساعت 2 بعد از ظھر به بعد می تواند واحد اقامتی را تحویل بگیرد و اجباری نیست که شما ساعت 2 آنجا حضور داشته باشید. و لی اگر در ساعات شبانه خود را به اقامتگاه می رسانید با شماره مسئول اقامتگاه تماس بگیرید و ھماھنگی انجام دھید.
15. چطور رزرو کنم؟
 • شما می توانید پس از انتخاب اقامتگاه دلخواه، با مشخص کردن تاریخ ورود، خروج و تعداد نفرات، درخواست خود را بصورت رایگان ثبت کنید تا درخواست شما برای میزبان ارسال شود. میزبان در صورت محیا بودن شرایط اقامتگاه درخواست شما را تایید می کند و در ھمان لحظه برای شما پیامکی مبنی بر تایید درخواست رزرو برایتان ارسال می شود که حاوی یک لینک مستقیم به صفحه رزرو است و شما حداکثر 1 ساعت فرصت دارید تا با پرداخت مبلغ صورتحساب، اقامتگاه را برای خود ذخیره کنید و سند قطعی رزرو که شامل آدرس، لوکیشن و شماره تماس میزبان را دریافت نمایید.
16. چطور می تونم با میزبان تلفنی صحبت کنم؟
 • پس از قطعی کردن رزرو، بصورت خودکار و سیستمی یک سند قطعی رزرو (واچر) حاوی مشخصات مالی رزرو، آدرس اقامتگاه و لوکیشن اقامتگاه به ھمراه شماره تماس میزبان برایتان صادر می شود که ھم بصورت پیامکی و ھم در پروفایلتان قابل مشاھده است. با میزبان تماس بگیرید و با خیال آسوده به سفر بروید.
17. چه ضمانتی برای تحویل اقامتگاه وجود دارد؟
 • با توجه به پروتکل ھای سخت گیرانه ایران بوم گردی برای ثبت اقامتگاه و بررسی ھر اقامتگاه بصورت جداگانه توسط کارشناسان ایران بوم گردی و ھمچنین تسویه مبلغ رزرو بعد از ورود با میزبان، این امکان را به میھمان میدھیم تا مشکلاتی نظیر عدم تحویل اقامتگاه رزرو شده و یا عدم مطابقت اقامتگاه تحویل داده شده را به کارشناسان ایران بوم گردی اطلاع دھند و ھمه این پروتکل ھای تنظیم شده، احتمال بروز مشکلات برای تحویل اقامتگاه به حداقل ممکن کاھش می دھد.
18. آیا می توانم رزرو را قبل و بعد از تایید لغو کنم؟
 • بله، شما می توانید یک مرتبه درخواست رزرو خود را قبل یا پس از تایید میزبان لغو کنید و درخواست دیگری ثبت کنید، ولی در صورت تکرار لغو رزرو، دیگر قادر به ثبت درخواست نخواھید بود. لطفا در ثبت درخواست رزرو کمال دقت را مدنظر قرار دھید تا با لغو مکرر موجب بی اعتمادی میزبان ھا نشوید.
19. اگر پس از تایید رزرو توسط میزبان، رزرو را قطعی نکنم چه می شود؟
 • از لحظه دریافت پیامک تایید رزرو توسط میزبان، شما حداکثر 2 ساعت فرصت دارید تا با پرداخت آنلاین یا کارت به کارت، رزرو خود را قطعی کنید. پس از پایان این مھلت، رزرو بصورت خودکار از اولویت رسیدگی خارج می شود و در صورت تکرار این امر برای بار دوم، شما قادر به ثبت رزرو جدید نخواھید بود.
20. آیا می توانم رزرو قطعی شده را لغو کنم؟
 • بله، شما می توانید رزرو قطعی شده را با توجه به قوانین کنسلی لغو نمایید.
21. آیا بعد از پرداخت ھزینه درج شده، مبلغ بیشتری از ما دریافت می کنند؟
 • خیر، در زمان رزرو اقامتگاه، قیمت نھایی ھمان قیمتی است که در سایت به نمایش گذاشته می شود و میزبان اجازه دریافت مبلغی مازاد به ازای خدمات رزرو شده ندارد و در صورت گزارش چنین مسائلی، در ھمکاری با واحد اقامتی تجدید نظر خواھد شد و مبلغ مازاد نیز باید به میھمان برگشت داده شود.
22. در صورت دریافت پیام ((پرداخت ناموفق)) باید چیکار کنم؟
 • در موارد نادری خطای پرداخت ناموفق از سوی درگاه بانک اعام می شود که بانک ھا موظف ھستند مبالغ را ظرف حداکثر 72 ساعت به حسابتان بازگشت دھند که این بازگشت مبلغ توسط بانک با پیامک از طرف بانک به اطلاع شما میرسد. در صورت رویت ھرگونه مغایرت می توانید با داشتن اطلاعات واریزی به بانک صادرکننده کارت بانکی مراجعه نمایید و مشکل را پیگیری کنید.
23. چرا در برخی موارد با وجود امکان ثبت رزرو، پس از بررسی، پیغام عدم امکان رزرو اقامتگاه نمایش داده می شود؟
 • دلیل ھای متفاوتی برای این اتفاق میشود نام برد که مھمترین آنھا عبارتند از
  1 -خالی نگه داشتن ظرفیت برای رزرو جاری که در حال قطعی شدن است.
  2 -قرار گرفتن تاریخ رزرو در بازه ھای شلوغ و ایجاد اختلال در جدول ظرفیت رزرو
  3 -اعلام اتمام ظرفیت لحظاتی پس از ثبت رزرو
  4 -موارد امنیتی نظیر ورود مقامات بلند پایه و یا موارد پیش بینی نشده(آب و ھوا، زلزله و ...)
  5 -اعلام موارد خاص نظیر خرابی در تاسیسات اقامتگاه در زمان نھایی شدن رزرو و ...
24. چرا به ایران بوم گردی اعتماد کنم؟
 • استارتاپ ایران بوم گردی از سال 1396 فعالیت خود را در حوزه گردشگری آغاز نموده و از ھمان ابتدا برای ایجاد حسن اطمینان کاربران خود، مجوزھای رسمی از وزارت میراث فرھنگی، صنایع دستی و گردشگری ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنایع کشور دریافت کرده(ھمه مجوزھای فعالیت در انتھای صفحات ایران بوم گردی قابل مشاھده است) و تا به حال توانسته با ھمکاری مسئولین اقامتگاه ھای سراسر کشور و جلب اعتماد کاربران و گردشگران، پر مخاطب ترین سامانه رزرواسیون استان مازندران لقب گیرد و البته ایران بوم گردی با قرار دادن ضمانت برگشت وجه، به شما این اطمینان را میدھد که اقامتگاه را با ھمان مشخصات ثبت شده در سایت تحویل میگیرید و یا اینکه کل مبلغ رزرو بدون کسر مبلغی به شما عودت داده می شود. پس با خیال آسوده به ایران بوم گردی اعتماد کنید.
25. برای ورود به اقامتگاه چه مدارکی لازم است؟
 • در صورتی که خانم و آقا اتاق مشترکی درخواست کنند تابع قوانین اداره اماکن می باشد که ارائه مدرکی مبنی بر محرمیت به اقامتگاه نیاز است(شناسنامه یاعقدنامه یا صیغه نامه و...).