سه شنبه 30 دی  
×   خانه   همه مطالب   ویدئو   اقامتگاه های بوم گردی
بستن
مطلب مورد نظر خود را بر اساس استان از روی نقشه انتخاب کنید.
نام استان:  مازندران

کلبه چوبی

کلبه چوبی

کلبه چوبی


نویسنده: مرضیه سعادت
15 آذر 1399

همیشه داشتن یه کلبه آن هم در جایی بکر مانند یک روستا زیبا، جنگل سرسبز، رودخانه خروشان یا زیر آسمانی پر ستاره، تقریبا آرزوی اکثریت ما بوده است. کلبه‌ای که داخل آن فقط آرامش باشد و صبح‌ها نسیم خنک و صدای پرندگان بیدارمان کند و هنگام تاریکی ستاره‌های نورانی، روشنی بخش شب‌هایمان باشد.

کلبه چوبی 1

امروزه چوب از مصالح ساختمانی بسیار شیک محسوب می‌شود و اکنون محبوبیت خانه و کلبه‌های چوبی در حال افزایش است. کلبه‌های چوبی به خاطر رنگ گرم و ساختار عجین شده با طبیعت، آرامشی ناب را در خود نهان دارند که روح را به پرواز در می‌آورد و حس سرزندگی را مهمان وجودتان می‌نماید.

کلبه چوبی 2

چوب به سبب سازگاری و مقاومتی که در هر نوع آب و هوایی دارد، محدود به جغرافیای خاصی نمی‌شود از همین رو کلبه‌های چوبی را می‌توان در هر منطقه‌ای یافت اما بیشتر خانه‌های چوبی و کلبه‌های چوبی به سبب وجود جنگل‌های انبوه در شمال کشورمان، در این منطقه بیشتر دیده می‌شود.

کلبه چوبی 3

از زمانی که انسان‌ها رو به زندگی شهری و تکنولوژی آورده‌اند، به تدریج ارتباطش با طبیعت کمتر و کمتر شده بطوریکه اثر این دوری در جسم و روان انسان دیده شد. گواه این مسئله مواقعی است که حال خوشی نداریم و از امکانات رفاهی بیشماری که در اختیارمان است لذت نمی‌بریم اما به محض پا نهادن در طبیعت و تنفس هوای تمیز و استشمام بوی درختان و گیاهان، حالمان دگرگون می‌شود. بنابراین ما نیازمند ارتباط نزدیکتر با طبیعت هستیم همانند زندگی در کلبه چوبی که حس زندگی در دل طبیعت را برایمان چندین برابر می‌نماید.

کلبه چوبی 4

چوب‌ها از مصالح ساختمانی بوده که سازگاری زیادی با محیط زیست داشته و کمترین آسیب را به زیستگاه وارد می‌کند. شما نیز با اقامت در این کلبه‌های چوبی لذت‌هایی نظیر تجربه زندگی روستایی با همان روش سنتی، آشنایی با آداب رسوم بومیان منطقه، تجربه طعم لذیذ غذاهای محلی، گشت و گذار در طبیعت اطراف و... را می‌توانید کسب کنید. در واقع می‌توان گفت انتخاب کلبه‌های چوبی بعنوان محل اقامت، نوعی احترام به طبیعت و راهی برای کاهش آسیب‌های گردشگری به محیط زیست است که اقامت در این کلبه‌ها مستلزم رعایت الگوی زیستی منطقه بوده و طبق تعریف بوم گردی هیچ اثری بجز ردپا را از خود بر جای نگذارید.

کلبه چوبی 5

حتی تصور گذراندن آخر هفته‌ها و تعطیلات در کلبه چوبی و در کنار شومینه با استشمام بوی هیزم سوخته، خیالی دلپذیر بوده که حال دلمان را خوب می‌کند. تقریبا این یک ایده همگانی است که تا بازنشستگی کار می‌کنیم و سپس مابقی عمرمان را در یک کلبه چوبی وسط طبیعتی زیبا می‎گذرانیم اما اکثریتمان به این رویای دلنشین دست پیدا نمی‎کنیم چون تمایل زیادی به عقب انداختن کارها و علایقمان داریم. پس بهتر است همین الان برای آخرهفته یک کلبه چوبی زیبا را انتخاب کنید و لحظات شیرین اقامت در کلبه چوبی را برای خود رقم بزنید.

کلبه چوبی 6

در همین راستا تیم ایران بوم گردی با جمع آوری اطلاعات، عکس‌ها و قیمت کلبه‌های چوبی از اقصی نقاط ایران، واحدهایی که دارای فاکتورها و استانداردهای لازم برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی بوده را برایتان برگزیده تا با خیالی آسوده، کلبه‌های مورد علاقه‌تان را رزرو کنید.


منبع: ایران بوم گردی

دسته ها: استان ها مجله ایران بوم گردی

ارسال دیدگاهدیدگاه کاربران

نظری ثبت نشده است.

پربازدید ترین مطالب

تگ