جمعه 26 شهریور  
×   خانه   همه مطالب   ویدئو   اقامتگاه های بوم گردی
بستن
مطلب مورد نظر خود را بر اساس استان از روی نقشه انتخاب کنید.
نام استان:  مازندران

اقامت در کلبه های جنگلی

اقامت در کلبه های جنگلی

اقامت در کلبه های جنگلی


نویسنده: مرضیه سعادت
15 آذر 1399

گاهی اوقات، شلوغی و هیاهوی زندگی مدرن می‌تواند ما را ترغیب به عقب نشینی و کوچ به دنیای دور از تمدن نماید و این همان چیزی است که اقامت در یک کلبه جنگلی را برایمان دلپذیر می‌نماید. اقامت در جنگل‌هایی که نسیمش بوی شامه نواز چوب، درختان و بوی خاک نم خورده را به همراه دارد و تنهای صدای پرندگانش سکوت آن را می‌شکند.

کلبه جنگلی 1

شمال ایران با مناطق بکر و جنگلی؛ بهترین مکان برای علامندان به اقامتگاه و کلبه های جنگلی

همانطور که از نام کلبه‌های جنگلی پیداست، در جوار و یا در دل جنگل بنا شده‌اند و شمال کشور هم به سبب دارا بودن جنگل‌های سرسبز و دسترسی آسان، کلبه‌های جنگلی بسیاری برای اقامت گردشگران دارد. کلبه‌های زیبا و متعددی در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان به چشم می‌خورد که فضای دنج و آرام را فراهم نموده‌اند تا اقامتی به دور از هیاهو را تجربه نمایید. در این بین می توان به شهر هایی از قبیل فومن، رشت، ماسال، تالش و رودبار در استان گیلان و بهشر، سوادکوه، بابل، شیرگاه، تنکابن، چالوس در استان مازندران اشاره کرد که دارای کلبه های جنگلی زیبا هستند اشاره کرد. شما می توانید اطلاعات، عکس ها و قیمت را در بین تعداد زیادی از این کلبه های موجود در سامانه ایران بوم گردی ملاحظه کنید و به صورت کاملا آنلاین اقدام به رزرو با تضمین بهترین قیمت نمایید.

مشاهده کلبه های جنگلی مازندران و گیلان

کلبه جنگلی 2

تجربه یک زندگی در دل جنگل، برای آنها که روزگارشان همراه با غوغای ماشین‌ها و حصارهای سنگی و فلزی شهرهاست، غنیمتی بزرگ محسوب می‌شود. کلبه‌هایی که قاب پنجره‌اش نمایانگر درختان بلند قامت و آرامش بخشی است که باد از لابلای آنها به آرامی میگذرد و به آدمی جان دوباره می‌دهد.

کلبه جنگلی 3

با اقامت در این کلبه‌ها گشت و گذار در اطراف کلبه و دیدن زیبایی‌های مناطق اطراف را فراموش نکنید. همچنین حتما آتشی در کنار کلبه برپا کنید و یک چای خوش عطر هم بر روی این آتش آماده کنید و با نوشیدن این چای آتیشی در جمع دوستان لذت ببرید. در انتها نیز دقت داشته باشید که حتما آتش را خاموش نمایید و در حفظ طبیعت زیبا جنگل کوشا باشید چرا که طبیعت سهم همه‌ی جانداران بر روی این کره خاکی می‌باشد.

کلبه جنگلی 4

ماندن در کلبه‌های جنگلی مستلزم رعایت قوانین محیط زیست آن منطقه بوده تا فرصتی برای لذت بردن گردشگران بعدی از آن محیط فراهم باشد. جمع آوری زباله‌ها و برهم نزدن سکوت آنجا، نمونه‌ای از قوانین می‌باشد. یادمان باشد ما تنها مدت زمان کوتاهی آنجا مهمان هستیم و نیازمند آن است که به میزبان خود (جنگل سرسبز و اهالی‌اش) آسیب و آزار نرسانیم.

کلبه جنگلی 5

گاهی برای سفر و تفریح سراغ مکانی را می‌گیریم که متفاوت‌تر از مکان‌های دیگر باشد، آرامش و طبیعتش بکر و ناب باشد مانند کلبه‌ای تنها در وسط جنگل. مصالح کلبه‌های جنگلی با توجه به طبیعت و آب و هوای آن منطقه بوده که اکثرا کلبه‌های جنگلی بصورت چوبی می‌باشند. امکانات رفاهی کلبه‌ها نیز بصورتی در نظر گرفته شده که برای سکونت و اقامتی دلنشین در محیطی زیبا تنها نیازمند وسایل شخصی خود بوده و سفری با کوله بار سبک را تجربه کنید.

کلبه جنگلی 6

در همین راستا سامانه ایران بوم گردی با جمع آوری اطلاعات، عکس‌ها و قیمت کلبه‌های جنگلی سراسر کشور، تنها واحدهای اقامتی که دارای فاکتورها و استانداردهای لازم برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی بوده را انتخاب نموده تا شما با خیالی آسوده کلبه‌های مورد علاقه‌تان را رزرو نمایید.


منبع: ایران بوم گردی

دسته ها: استان ها مجله ایران بوم گردی

ارسال دیدگاهدیدگاه کاربران


ماندانا کریمینژاد 22 مرداد 1400
سلام
برای اجاره کلبه مزاحم می شم

محمد پازوکی 29 تیر 1400
کلبه ۳ نفره حوالی قلعه رودخان میخواستم با کولر گازی و بهداشتی

محمد 26 تیر 1400
سلام من واسه رزرو کلبه مزاحم شدم

پربازدید ترین مطالب

تگ