یکشنبه 2 اردیبهشت  
×   خانه   همه مطالب   ویدئو   اقامتگاه های بوم گردی
بستن
مطلب مورد نظر خود را بر اساس استان از روی نقشه انتخاب کنید.
نام استان:  مازندران

مارینا بندر انزلی

مارینا بندر انزلی

مارینا بندر انزلی


نویسنده: محمد زندیه
23 شهریور 1399مارینا کاسپین با هدف ایجاد بستری امن جهت نگهداری قایق‌های شما در منطقه آزاد انزلی احداث و راه اندازی شد. این اسکله نخستین مارینای شمال کشور و همچنین بروز ترین و حرفه ای ترین مجموعه تفریحات دریایی در این منطقه می باشد،

مارینا کاسپین محلی است که قایق شما در آن نگهداری شده و علاوه بر امنیت، وجود سرویس‌های دوره‌ای، امکانات شستشوی با آب شیرین و هر آنچه برای حفظ قایق خود بدان نیازمندید فراهم است مارینا کاسپین در فاز دریایی خود شــامل ۱۵۰ محل پارک براي انواع شــناورهاي تفریحي و لوکس در اندازه هاي مختلف مي باشد، که در سال ۱۳۹۷ در منطقه آزاد انزلی توسط شرکت مکین دریا احداث گردید. این مجموعه که در فاز آبی شامل ۴پانتون است.

اسکله‌های مارینا همگی ساخت شرکت degai فرانسه بوده که توسط شرکت مکین دریا وارد و نصب گردیده، بر روي تمامي اسکله ها و براي هر محل پهلوگیري پداستالهاي آب شیرین و برق و هچنین SOSجهت ســرویس دهي به شــناورها وجود دارد. اسکله هاي مارینا همگي توسط شــرکت مکین دریا مونتاژ و نصب گردیده اســت. رسالت اصلي این مجموعه که لوکس تریـــن مجموعه دریایي در شمال ایران است، ایجاد بستـــري امن جهت نگهداري وسرویس دهي به شناور هاي موجود بوده تا دیگر مالکیـــن شنـــاورها دغدغه هاي به آب اندازي و از آب گیري شناور را نداشـــته باشند و بـــا انبساط خاطر از دریا نوردي خود لذت ببرند. مالک شناور مي تواند بعد از عقد قرارداد اجاره در محل مشخص شده توسط مارینا پهلوگیري نموده و مجموعه مارینا موظف به رســیدگي و محافظت از شــناور بوده تا همواره در وضعیت مطلوب جهت دریا نوردي باشــد. درباره امکانات و خدمات مارینا: هدف از احداث این مارینا، از یک سو فراهم آوردن مکانی جهت نگهداری و سرویس دهی به شناورهای شخصی و مالکان آنها در محیطی لوکس و مدرن می باشد و از سوی دیگر وجود کلاب تفریحات دریایی، مدرسه بادبانی و سایر امکانات ورزشی یا رفاهی این مجموعه به خودی خود سبب جذب حداکثری گردشگران یا ورزشکاران علاقه مند به این مارینا می شود.

از انجا که “مارینا کاسپین” نخستین مارینا و یات کلاب شمال کشور می باشد، تاثیر زیادی بر جذب علاقه مندان به خرید یا اجاره شناورهای لوکس شخصی داشته و همچنین کمک شایانی نیز به مالکین شناوری مینماید که تا کنون مکانی برای پارک و نگهداری طولانی مدت شناورهای خود نداشته اند.

با امکانات و خدماتی که در این مارینا ارائه می شود دیگر نیاز به ” به آب اندازی ” یا ” از آب گیری ” شناور برای هر سفر کوتاه دریایی نیست و شناور همیشه در محل پارک خود در مارینا برای استفاده آماده می باشد. همچنین مالکین میتوانند از بابت نگهداری و سرویس های فنی نیز که به طور منظم ومداوم برای تمام شناورها در مارینا انجام می شود نیز استفاده کنند. بخشی از وظایف مجموعه مارینا کاسپین به این شرح است:

۱- حفاظت و حراست از شناور‌های پارک شده ۲- شستشو و نگهداری از شناورها ۳- رسیدگی‌های نوبه‌ای به شناور در صورت مراجعه دیر به دیر مالک شناور ۴- انواع تعمیر و سرویس شناور‌ها در صورت درخواست مالک ۵- خزه زدایی و اعمال ضد خزه در صورت درخواست مالک ۶- انواع فایبر و ژلکات کاری بدنه شناور در صورت درخواست مالک ۷- شستشو‌های خاص و ویژه با بهترین برند مواد شوینده شناور‌های در صورت درخواست مالک ۸- پر کردن مخزن آب شیرین ۹- پر کردن مخزن سوخت در صورت درخواست مالک این مجموعه تفریحي در چشم اندازي بي نظیر امکانات و تسهیلات زیر را در خود جاي داده است : اسکله اختصاصي جهت پهلوگیري شناورهاي تفریحي بزرگترین مرکز فروش تخصصي شناورهاي تفریحي انواع رستوران به همراه غذاهاي متنوع انواع کافی شاپ ها و استراحتگاههای ساحلی مـرکز خدمات پس از فروش، تعمیـر و نگهـداري شناور فروشگاه لوازم و تجهیزات دریایي کلوپ تفریحات دریایي مدرسه بادبانی کلوپ تفریحات دریایی


منبع: ایران بوم گردی

دسته ها: استان ها مجله ایران بوم گردی گیلان

مکان در نقشه

ارسال دیدگاهدیدگاه کاربران

نظری ثبت نشده است.

پربازدید ترین مطالب

تگ