شنبه 21 تیر  
×   خانه   همه مطالب   ویدئو   اقامتگاه های بوم گردی
بستن
مطلب مورد نظر خود را بر اساس استان از روی نقشه انتخاب کنید.
نام استان:  مازندران

نحوه فعالسازی رمز پویا

نحوه فعالسازی رمز پویا

نحوه فعالسازی رمز پویا


نویسنده: مرضیه سعادت
04 دی 1398

با توجه به اینکه فرصت اندکی تا اجباری شدن رمز دوم یکبار مصرف (One Time Password) یا رمز دوم پویا کارت‌های بانکی باقی مانده، دیگر امکان تراکنش از طریق رمز دوم ثابت وجود نخواهد داشت. بر همین اساس، تیم ایران بوم گردی برای رفع نیاز شما عزیزان، در این مطلب نحوه فعالسازی رمز پویا برخی از بانک‌های کشور را بررسی نموده است تا پاسخگوی ابهامات شما در خصوص چگونگی دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک‌ها باشد.

امروزه، با افزایش به کارگیری اینترنت در زندگی روزمره، جرایم سایبری نظیر فیشینگ (Phishing) و... نیز افزایش داشته است که نمونه‌ای از این جرائم در حوزه بانکی می‌باشد. در این مدت که میزان سوءاستفاده و کلاهبرداری از طریق اینترنت افزایش پیدا کرده، سیستم بانکی کشور فعالسازی رمز دوم پویا را تا تاریخ پانزدهم دی ماه 98 برای تمامی مشترکین اجباری نموده است. رمزی که بین 60  تا 120 ثانیه (بسته به بانک شما) اعتبار دارد و سریعا برایتان ارسال خواهد شد.

دارندگان کارت‌های اعتباری با مراجعه به خودپرداز بانک‌های مربوطه می‌توانند نسبت به فعالسازی اپلیکیشن و دریافت رمز دوم یکبار مصرف اقدام نمایند. البته این روند فعالسازی رایگان بوده و بانک‌ها هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کنند. ناگفته نماند، دریافت رمز دوم پویا، تنها برای گوشی‌های هوشمند نیست و افراد با اعلام شماره تماس خود به شعب می‌توانند رمز دوم یکبار مصرف را از طریق پیامک دریافت کنند.

نحوه فعالسازی رمز پویا

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک ملی

شیوه اول (اپلیکیشن 60) :

در صورتی که می‌خواهید از اپلیکیشن 60 استفاده نمایید، پس از مطالعه راهنمای نصب باید و بعد از نصب آن جهت تکمیل فرآیند به سامانه بام یا دستگاه‌های خودپرداز مراجعه و سپس مراحل ثبت را در اپلیکیشن نهایی کنید.

شیوه دوم (اپلیکیشن رمزبان) :

در صورتی که قصد استفاده از اپلیکیشن رمزبان را دارید، ضمن مطالعه راهنمای نصب، باید پس از نصب، برای تکمیل فرآیند به خودپرداز مراجعه نموده  و مراحل ثبت را نهایی کنید.

شیوه سوم (کد USSD) :

برای فعالسازی به روش USSD نیز می‌توانید با شماره گیری کد #60*737* پس از عملیات ثبت نام، کد فعالسازی اولیه با یک پیامک برای شما ارسال می‌شود که با وارد نمودن آن می‌توانید از این پس با استفاده از روش USSD رمز پویای خود را دریافت نمایید.

رمز پویا بانک ملی

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک ملت

شیوه اول (اپلیکیشن رمزنگار) :

با مراجعه به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک ملت و استفاده از گزینه تغییر رمز و خدمات رمز پویا، سامانه رمزنگار ملت را فعال کنید. پس از این مرحله کد فعالسازی برای شما ارسال می‌شود که با وارد نمودن آن در سامانه مربوطه، می‌توانید رمز دوم پویا خود را فعال نمایید.

شیوه دوم (پیامک) :

برای استفاده از این روند رمز پویا، کافیست به یکی از خودپردازهای بانک ملت مراجعه نمایید. در دستگاه خودپرداز با استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا و فعال‌سازی نسخه پیامکی سامانه رمزنگار ملت، شماره همراه‌ای نمایش داده می‌شود که در صورت صحت داده، تایید و پس از آن پیامک فعالسازی برایتان ارسال خواهد شد. هربار جهت دریافت رمز یکبار مصرف، چهار رقم آخر کارت بانکی فعال شده را به شماره 30003303 ارسال نمایید.

رمز پویا بانک ملت

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک تجارت

اپلیکیشن همراز :

با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز و فعالسازی رمز هم‌راز (پویا)، شماره سریال و شماره تلفن همراه ثبت شده مربوط به کارت را از طریق رسید و پیامکی حاوی کد فعالسازی را دریافت نمایید. سپس نرم افزار همراز باید نصب شود و شماره سریال و کد فعالسازی را در بخش مربوطه وارد نمایید تا رمز پویا فعال شود.

رمز پویا بانک تجارت

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک پاسارگاد

موبایل بانک پاسارگاد :

پس از نصب اپلیکیشن موبایل بانک پاسارگاد، در بخش مربوط به کارت‌های اعتباری، از بین گزینه‌های موجود، گزینه رمز پویا را انتخاب نموده و پس از تایید فعالسازی رمز پویا، از این پس شما قادر به دریافت رمز یکبار مصرف خواهید بود.

رمز پویا بانک پاسارگاد

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک پارسیان

اپلیکیشن پارسیان من :

ابتدا نرم افزار پارسیان من باید نصب شود سپس با مراجعه به یکی از خودپردازهای بانک پارسیان از منوی عملیات رمز، ثبت نام رمز یکبار مصرف را انتخاب نموده و کدی 8 رقمی را وارد کنید(برای هربار صدور رمز دوم پویا به این کد نیاز است). در این مرحله پیامکی حاوی کد فعالسازی به شماره تلفن مربوط به حسابتان ارسال می شود. کد دریافتی را در اپلیکیشن پارسیان من در بخش ثبت نام رمز یکبار مصرف وارد نمایید تا رمز پویا برایتان فعال شود.

رمز پویا بانک پارسیان

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک صادرات

اپلیکیشن ریما :

شما پس از نصب این اپلیکیشن به دو طریق می‌توانید رمز دوم پویا را فعال نمایید. در روش اول شما باید به شعب بانک‌ها و مسئول باجه مربوطه مراجعه نموده و سپس رمز یکبار مصرف خود را فعال کنید. در روش دیگر با مراجعه به دستگاه خودپرداز، از منوی عملیات رمز، رمز دوم یکبار مصرف را انتخاب نموده و پس از وارد نمودن شماره همراه در دستگاه ATM، دو رمز متفاوت دریافت می‌نمایید که رمزها باید در قسمت مربوطه اپلیکیشن ریما وارد شوند تا امکان دریافت رمز دوم پویا را داشته باشید.

رمز پویا بانک صادرات

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک سپه

شیوه اول (اپلیکیشن رمزساز) :

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن رمزساز به شعب بانک سپه با همراه داشتن کارت ملی مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نیاز برای فعالسازی نرم افزار را از متصدی بانک دریافت کنید.

شیوه دوم (پیامک) :

برای فعالسازی رمز پویا از این طریق باید پیامکی حاوی کد ملی و شماره کارت خود را به این شکل (شماره شانزده رقمی کارت*کد ملی*1) را به سر شماره 6715014 ارسال نمایید.

رمز پویا بانک سپه

 

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک قوامین

 

اپلیکیشن جی‌ بی رمز :

پس از نصب نرم افزار جی بی رمز، برای راه اندازی آن باید به یکی از خودپردازهای بانک قوامین مراجعه نمود و از منوی خدمات رمز گزینه فعالسازی رمز دوم پویا را انتخاب نمایید و کد 8 رقمی که دستگاه در اختیارتان قرار می‌دهد را دریافت کنید. کد دریافتی را با کدی که از طریق پیامک برایتان ارسال خواهد شد را در قسمت مربوطه اپلیکیشن وارد کنید تا رمز دوم پویا برایتان فعال شود.

رمز پویا بانک قوامین

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک اقتصاد نوین

اپلیکیشن ارس :

شما پس از نصب این اپلیکیشن به دو طریق می‌توانید رمز دوم پویا را فعال نمایید. در روش اول شما باید به شعب بانک‌های مربوطه و تکمیل فرم درخواست فعالسازی رمز پویا، اطلاعات مورد نیاز اپلیکیشن را دریافت و سپس رمز یکبار مصرف خود را فعال کنید. در روش دیگر با ورود به اینترنت بانک اقتصاد نوین، از منوی کارت، گزینه فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف را انتخاب نمایید و عملیات تکمیلی فعالسازی را به پایان برسانید.

رمز پویا بانک اقتصاد نوین

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک دی

اپلیکیشن ارس :

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن به دو طریق می‌توانید اپلیکیشن را راه اندازی نمایید. در روش اول باید به شعب بانک دی با همراه داشتن مدارک هویتی مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نیاز برای فعالسازی نرم افزار را از متصدی بانک دریافت کنید. در روش دیگر با ورود به سامانه اینترنت بانک دی از منو کارت و گزینه فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت را انتخاب نموده و اپلیکشن را برای دریافت رمز دوم فعال کنید.

رمز پویا بانک دی


منبع: ایران بوم گردی

دسته ها: مجله ایران بوم گردی

ارسال دیدگاهدیدگاه کاربران

نظری ثبت نشده است.

پربازدید ترین مطالب

تگ